Warehouse Management System počítá i produktivitu skladníků

WMS (Warehouse Management System) má ve skladovém hospodářství nezastupitelnou úlohu. Kromě jiných funkcí lze s jeho pomocí spočítat i produktivitu skladníků. Výsledky lze využít k jejich motivaci a odměňování.

WMS představuje nástroj, který mimo jiné umožňuje objektivně hodnotit skladníky na základě jejich skutečného výkonu. Pracovníci jsou po celou pracovní dobu přihlášeni na terminálech pod svými osobními čísly. Zde si zvolí druh činnosti, kterou právě vykonávají – příjem, vychystání, přesun, nakládka zboží apod. Provedení jednotlivých dílčích operací potvrzují pomocí terminálu načtením čárových kódů, manipulační jednotky a lokace ve skladu.

Výpočet výsledné produktivity z WMS

Systémová produktivita je vyhodnocována na základě získaných systémových dat, která se generují z WMS. Jde o druh a počet skladových operací provedených pomocí terminálu za určité období. Konečný výpočet produktivity zohledňuje také nesystémové činnosti, například úklid nebo školení. Od této hodnoty se odvíjí výše měsíčního bonusu. Celý článek si můžete přečíst na stránkách společnosti JK Logistika.

Autor článku: Markéta Pěčová, JK Logistika

Potřebujete poradit?

Chci konzultovat řešení

Potřebujete poradit?
loading